Ζητούνται Σερβιτόροι/ες για τα νησιά των Κυκλάδων

  • Τοποθεσία :
  • Μισθό:
    Διαπραγματεύσιμη
  • Τύπος εργασίας:
    Σεζόν
  • Δημοσιεύτηκε:
    7 μήνες ago
  • Κατηγορία:
    Εστίαση, Σερβιτόροι
  • Προθεσμία:
    25/06/2031

Ζητούνται Σερβιτόροι/-ες για την σεζόν 2021,

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία από 1-3 χρόνια,
  • Καλή γνώση ξένης Γλώσσας,
  • Ομαδικό πνεύμα, επικοινωνία, ευχάριστος χαρακτήρας
  • Συνεργάσιμος/-η, υπεύθυνος/-η,
  • Καλή διάθεση για εξυπηρέτηση
  • Παρατηρητικότητα και υπομονή απέναντι στους πελάτες,
  • Δεξιότητες οργάνωσης και ταυτόχρονης επιτέλεσης πολλαπλών εργασιών, ικανότητα απόδοσης σε ένα περιβάλλον γρήγορων ρυθμών,

Αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή και συνοδεία των πελατών στα τραπέζια τους (εάν δεν υπάρχει άτομο υποδοχής),
  • Παρουσίαση του μενού και παροχή λεπτομερών πληροφοριών, εφόσον ζητηθούν (π.χ., σχετικά με τις μερίδες, τα υλικά ή πιθανές τροφικές αλλεργίες),
  • Προετοιμασία τραπεζιών, τοποθετώντας τραπεζομάντιλα ή σουπλά, μαχαιροπίρουνα και ποτήρια,
  • Ενημέρωση πελατών για τα πιάτα της ημέρας,
  • Λήψη ακριβούς παραγγελίας φαγητού και ποτών, χρησιμοποιώντας λογισμικό παραγγελιοληψίας POS, δελτία παραγγελιών ή απομνημονεύοντας την παραγγελία,
  • Σερβίρισμα παραγγελιών φαγητού και ποτών,
  • Έλεγχος πιάτων και σερβίτσιων ως προς την καθαριότητά τους και την παρουσίαση, όπως και αναφορά τυχόν προβλημάτων,
  • Στήσιμο τραπεζιών και διατήρηση της σάλας του εστιατορίου τακτοποιημένης,
  • Συνάντηση με το προσωπικό του εστιατορίου για ενημέρωση σχετικά με τα πιάτα της ημέρας, αλλαγές στο μενού και προδιαγραφές συγκεκριμένων κρατήσεων,
  • Τήρηση όλων των σχετικών κανονισμών του Υπουργείου Υγείας.

Αν έχεις κάποια από αυτά τα προσόντα και ενδιαφέρεσαι να εργαστείς στις Κυκλάδες στείλτε μας το βιογραφικό σας με μία πρόσφατη φωτογραφία

και “ΘΕΜΑ: Σερβιτόρος/-α” στο E-mail: cv@cycladesjob.gr

ή απλά κάνε “Υποβολή Αίτησης για Εργασία” που θα βρεις πιο κάτω.

Τοποθεσία